SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bestick 6376072
nr 637 6072
Bestick
11 del, Silver, Gustav Möllenborg, 1800-tal, med vapensköld
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 26 april 2010
kl 17:00:00
23/4 08:15:03
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver